Ձմեռային ճամբարի օրակարգ

Ստեղծագործ-տեխնոլոգների ջոկատ

Հունվարի 11-15

Առաջին շաբաթ

11-15 հունվարի

Երկուշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային տողան

09:20-10:05 ճամբարականների հավաք․ ճամբարային նախագծի ներկայացում, քննարկում, շաբաթվա անելիքների պլանավորում։

10:10-10:55 Համագործակցային նախագիծ Սեդա Թևանյանի հետ․ մասնակցություն Ազգագրական փառատոնին։

Ազգային երգ ու պարի ուսուցում

10:55-11:50 Խմբային աշխատանք

Ժողովրդական բարբառային հեքիաթների ընթերցում, ընտրություն։ Բառային աշխատանք տեքստի շուրջ։ Բարբառային բառերի դուրսբերում, բացատրություն։ Բարբառային բառարանների ստեղծում։

11:55-12:40 Սպորտային խաղեր

12:45-13:35 Համագործակցային նախագիծ Հայկուհի Հովհաննիսյանի հետ․ հոգատարություն նախագիծ․ հոդվածի թարգմանություն

13:35-14:40 Ընտրությամբ գործունեություն. տեխնոլոգիական նախագիծ․ Էմոցիաներ կավե կերպարային դիմակների պատրաստում։

Երեքշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ առավոտ

09:20-11:00 Հին Նոր տարի․ նախապատրաստական աշխատանքներ

Ազգագրական փառատոնի մասնակցություն- Հայոց Հին Նոր Տարին․

Տեխնոլոգիական գործունեություն․ Ծիսական ծառի պատրաստություն․

11:00-12:00 Տարեգաթայի թխում

12:00- 12:20 Ընդմիջում

12:20-12:40 Միջավայրի խնամք

12:40-13:35 Մասնակցություն Ազգագրական փառատոնին․ Ընկուզախաղեր

13:35- 14:20 Ընտրությամբ գործունեություն Էմոցիաներ կերպարային կավե դիմակների պատրաստում։

Չորեքշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ առավոտ․ ճամբարականների հաշվառում։

09:20-10:30 Խմբային աշխատանք․ բարբառային հեքիաթի ընթերցում, դիտարկումներ։

10:30-11:00 Ծիսական ծառի զարդարում քաղցրավենիքներով, չրերով։

11:00-11:45 Սպորտային խաղեր Քրիստինե Հարությունյանի հետ։

11:45-12:00 Միջավայրի խնամք

12:00-12:40 Տարեգաթայի համտես․ ծննդյան ծեսի իրականացում։

12:40-13:00 Քայլք դեպի Մայր դպրոց` Սեդա Թևանյանի ուղեկցությամբ։

13:00-14:00 Մասնակցություն փառատոնային ստուգատեսին․ Այսօր արևն արդարության․ ավետիսներ

Հինգշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ առավոտ․ ճամբարականների հաշվառում։

09:20-10:05 Տեխնոլոգիական աշխատանք․ դիմանկարային կոլաժի ստեղծում, թեյախմություն։ Վայրը՝ տեխնոլոգիայի լաբորատորիա։

10:05-10:45 Մարմնակրթություն, սպորտային խաղերի կազմակերպում

10:45-11:00 Քայլք դեպի Մայր դպրոց

11:10- 12:35 Սովորող-սովորեցնող նախագիծ Բարբառների ակումբի հետ։ Հեքիաթի ընթերցում․ Համակարգող՝ Վարդան Կարապետյան։

12:35-12:50 Վերադարձ Արևմտյան դպրոց

12:50-14:20 Ընտրությամբ գործունեություն՝ ըստ խմբերի

Ուրբաթ

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ տողան

09:20-10:05 Ռուսաց լեզվի նախագծային աշխատանք

10:05-11:55 Մասնակցություն ազգագրական փառատոնին․ ազգային երգի ուսուցում․ Հանա հանա փափուռը

11:55-12:00 Բարբառային հեքիաթի ընթերցում, բառային աշխատանք, դիտարկումներ։

12:00-12:20 Ընդմիջում

12:20-13:35 Տեխնոլոգիական գործունեություն․ ստեղծում ենք կոլաժներ՝ <<Արվեստային այլանդակություններ>> թեմայով։ Նախագծի ղեկավար՝ Անուշ Դավթյան։

13:35-14:00 Թղթե թափոնների տեսակավորում։

Երկրորդ շաբաթ

18-22 հունվարի

Երկուշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային տողան

09:20-10:05 Լեզվական թիմային խաղեր․

բարբառային հանելուկների ընթերցում, փոխադրում, ներկայացում։

10:10-10:55 Համագործակցային նախագիծ Սեդա Թևանյանի հետ․ մասնակցություն Ազգագրական փառատոնին։

Ընկուզախաղերի կազմակերպում

10:55-11:50 Խմբային աշխատանք

Ժողովրդական հեքիաթների դերային ընթերցում։

11:55-12:05 Ընդմիջում․

12:05-12:55 Տեխնոլագիական գործունեություն․ հեքիաթի կերպարային տիկնիկների պատրաստում։

13:55-13։35 Ճամբարային համագործակցային օտարալեզու գործունեություն․ <<Ձմեռային խաղեր>> նախագծի շուրջ։ Համակարգող՝ Դիանա Ղազարյան։

Երեքշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ տողան

09:20-12:00 Ազգագրական փառատոնին ընդառաջ․ պատրաստում ենք ազգային կերակրատեսակներ․

12:20-12:55 Ճամբարային միասնական ճաշ

12:55-13:35 Անգլերենի համագործակցային դաս Աննա Գանջալյանի ջոկատի ճամբարականների հետ։

13:35- 14:20 Ընտրությամբ գործունեություն Էմոցիաներ կերպարային կավե դիմակների պատրաստում։

Չորեքշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ առավոտ․ ճամբարականների հաշվառում։

09:20-10:05 Սեղանի ինտելեկտուալ խաղեր

10:05-10:30 Ճամբարականների հաշվառում, ճամփորդության նախապատրաստում։

10:30-13:35 Այցելություն ժողովրդական արվեստների թանգարան․

Հինգշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ առավոտ․ ճամբարականների հաշվառում։

10:05-11:00 Մարզական ստուգատեսին ընդառաջ․ սպորտլանդիայի կազմակերպում։

11:00-11:30 Ճամբարային թեյախմություն, մուրաբաների համտես։

11:30-12:40 Տեխնոլագիական գործունեություն․ հեքիաթի կերպարային տիկնիկների պատրաստում։

12:40-12:55 Միջավայրի խնամք

12:55-14:20 Ընտրությամբ գործունեություն՝ ըստ խմբերի։

Ուրբաթ

09-00-09:20 ճամբարային ուրախ առավոտ

09:20-09:40 Ճամբարականների հաշվառում, ճամփորդության նախապատրաստում։

09:40-10:30 Ֆիլմի դիտում, քննարկում

10:30-11:00 Ընդմիջում

Մասնակցում ենք ձմեռային մարզական ստուգատեսին․

11:00-13:00

Այցելություն Երևանի գեղասահքի և հոկեյի դպրոց։

Երրորդ շաբաթ

25-30 հունվարի

Երկուշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային տողան

09:20-10:05 Լեզվական թիմային խաղեր․

Հայկանան ժողովրդական հեքիաթի դերային ընթերցում, փոխադրում։

10:10-10:55 Համագործակցային նախագիծ Սեդա Թևանյանի հետ․ մասնակցություն Ազգագրական փառատոնին։

Ազգային խաղերի, երգ ու պարի ուսուցում։

10:55-11:40 Լեզվական թիմային խաղ․ <<բառքամոցի>>

11:40-12:30 Տեխնոլագիական գործունեություն․ թղթե թատրոն։

12:30-12:55 Ճամբարային ընդմիջում․

12:55-13:35 Ճամբարային համագործակցային օտարալեզու գործունեություն․ <<Ձմեռային խաղեր>> նախագծի շուրջ։ Համակարգող՝ Դիանա Ղազարյան։

Երեքշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ տողան

09:20-10:30 Տեխնոլոգիական գործունեություն․ Բարբառային հեքիաթի թեմայով կոմիքսների ստեղծում։

10:30- 11:00 Ճամբարային ուրախ ընդմիջում․ պատրաստում ենք տաք բուտերբրոդներ։

11:00-11:40 <<Տերն ու ծառան>> ֆիլմի դիտում, քննարկում։

1140—12:30- Ռոդարիական աշխատանք․ <<Երկնքում ճախրող մտքեր>> հնարի շուրջ։ Ամսագրերից առանձնացրած բառերի, մտքերի համադրությամբ, ստեղծում ենք զվարժալի բառային պատում-կոլաժներ։

12:30-12:50 Միջավայրի խնամք

13:35- 14:20 Ընտրությամբ գործունեություն Էմոցիաներ կերպարային կավե դիմակների պատրաստում։

Չորեքշաբթի

09:00-09:20 Ճամբարային ուրախ առավոտ․ ճամբարականների հաշվառում։

09:20-10:05 Խոհանոցային գործունեություն․ ազգային խոհանոց․ պատրաստում ենք փոխինդ:

10:05-11:00 Ճամբարային լեզվագործունեություն․ բարբառային խաղիկների ընթերցում, ձայնագրություն։

11:00-11:50 Տեխնոլոգիական գործունեություն․ թղթե թատրոնի պատրաստության աշխատանքներ։ Նախագծի պատասխանատու՝ Անուշ Դավթյան։

11:50-12:10 Ընդմիջում

12:10-12:55 Սպորտային խաղեր․ հեծանվավարության ստուգատես

12:55-13:35 Ճամբարային օտարալեզու նախագծերի իրականացում Հայկուհի Հովհաննիսյանի հետ։

Ուրբաթ

09-00-09:20 ճամբարային ուրախ առավոտ

09:20-:10:05 Ճամբարային օտարալեզու նախագիծ Էլինա Սիմոնյանի հետ։

10:05-10:30 ճամփորդության նախապատրաստություն

10:30-14:00 Մասնակցություն մարզական ստուգատեսին․ այցելություն Ջրվեժի արգելոց-անտառապարկ։ Օգնականներ՝ Անուշ Դավթյան և Միքայել Ղազարյան։

Թողնել պատասխան

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Փոխել )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Փոխել )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Փոխել )

Connecting to %s